Chceme zastavit odliv zejména mladých lidí z Protivína. Musíme otevřít debatu o tom, co je motivuje u nás zůstat nebo proč odcházejí. Bavit se o tom, co je důležité pro ně a nevymýšlet to bez nich. Město spravuje kapličky, zbrojnice, ale stačí to? Protivín se zmenšuje (o 160 lidí za poslední dva roky) a město ztrácí díky odlivu lidí peníze do obecního rozpočtu. To je spirála, kterou musíme zkusit zastavit. 

Musí se přehodnotit současný územní plán. Udělat revizi, jak jsou připravené dostatečné lokality pro výstavbu jak samostatných rodinných domů, tak případných bytových domů. Musí se případně lokality po odborné debatě rozšířit, ale hlavně, musí se začít konat. Výstavba nakreslená jen na papíře výstavbu nezajistí. Je potřeba začít pozemky vykupovat, směňovat, následně zasíťovat a nabízet je poté k prodeji k výstavbě.

Případně může být město i nápomocno výstavbě družstevní, pokud budou zájemci a založení bytového družstva apod. Ano, jsou a budou to investice, ale ty se městskému rozpočtu vždy vrátí právě na daňových příjmech. 

Dnes, když si mladý člověk chce v Protivíně postavit, tak nemá kde a nemá šanci. Přitom všude v okolí se staví a města a obce tomu jdou naproti. Např. Vodňany, Čejetice, Radomyšl, Kluky u Písku apod. Proč to jinde jde a u nás to nejde? 

Protivín by se neměl bránit případnému investorovi, který by chtěl v Protivíně investovat a postavit svou výrobnu. Rozvoj města a podpora podnikání v naší obci zajistí dostatek příjmů do obecní pokladny. A to znamená více služeb pro lidi.