Rada města se na svém zasedání dne 17.8. 2022 rozhodla prodat cca jeden a půl hektaru pozemků NA ZÁTAHU. Záměr o prodeji už visí na úřední desce města. Spekuluje se o tom, že zájem mají noví majitelé zámku. 

Oblast je sice v zátopovém území, ale to nebrání tomu, aby zde byla odpočinková zóna, opravené lavičky, posekaná tráva, udržované cesty, aby se po  nich dalo chodit na procházky, relaxovat a odpočívat na čerstvém vzduchu. Město má přimět k údržbě pozemků i sousední vlastníky, aby kultivovali prostředí, pravidelně sekali kopřivy, které v místě jsou, a udržovali svůj pozemek tak, jak to nařižuje zákon. K debatě o budoucnosti pozemků má být svoláno veřejné projednávání. Kolik tu máme míst, kam se dá jít s kočárkem na procházku?

Máme dost toho, že rada města staví občany před hotovou věc. V dané oblasti je navíc památný dub, který musíme chránit. Prosazujeme dialog a hledání toho nejlepšího řešení pro Protivín. Dialog, který se nesmrskne na jedny volby, ale bude průběžně pokračovat celé volební období.

V našem městě nepřišla k volbám čtvrtina lidí, kteří věděli, že nic nezmění. Teď máme šanci vrátit se k odpovědné správě města – s občany, kteří zde žijí. Nabízíme jiná řešení, než stávající radní, kteří nám vládnou. 

Rozhodněte sami. Volby jsou 23. a 24. září. Hnutí za levnější vodu v Protivíně, my Vám slibujeme, že prodej Zátahu nedovolíme!

www.levna-voda-protivin.cz